Звіт: Kozak FEST-2018 | с 1 по 3 червня 2018

На Дніпропетровщині відбувся четвертий етно-рок фестиваль «Kozak FEST-2018»

1, 2 і 3 червня в урочищі Княжі Байраки (село Жовтоолександрівка, П’ятихатський район, Дніпропетровська область) пройшов етно-рок фестиваль Kozak FEST-2018.

Захід традиційно проводиться за підтримки народного депутата України Юрія Берези, полку «Дніпро-1», СК «Дніпро-1» і «Штабу національної захисту».

«За чотири роки фест значно змінився. Перший був дуже маленьким. Основне досягнення — він став цікавим! Тут звучить українська музика на українській мові. Тут вільний вхід. І багато вільного. Тут таке об’єднання вільних людей. Ці землі завжди були територією вільних козаків. І зараз ми підтримуємо таку думку і хочемо привчити до цього дітей, юнацтво, молодь. Хочеться показати, що у нас є багато крутих гуртів, але ми про деякі просто не знаємо. Всі хто сюди приїхав — це майбутнє України, справжні козаки!», — прокомментував Kozak FEST-2018 ідейний натхненник фестивалю Юрій Береза.

На «Kozak FEST-2018» були представлені декілька великих зон:

  • фут-корд, де гості фестивалю могли знайти їжу на будь-який смак;
  • тату-зона, де всі бажаючі могли зробити тимчасовий малюнок хною або справжнє татуювання;
  • дитяча зона, де працювали професійні няні, які доглядали за дітьми, поки батьки насолоджувалися гарною музикою;
  • зона традиційного українського весілля, де всі закохані могли одружитися і отримати приємні фотографії на пам’ять.

Музична сцена

Основою, звичайно ж, стала музична складова. На сцені фестивалю за три дні виступило близько 30 музичних колективів різноманітних жанрів і з різних куточків України.

Серед запрошених гостей фестивалю були такі групи як ТНМК, Воплі Відоплясова, KARNA, Скрябін, СКАЙ, Тартак, ТІК, Фіолет, Біла Вежа, Орест Лютий, Krichuss, AIRSOWND, ГуляйГород.

Виступали і команди Дніпропетровщини: VIDVERTO, НАТОЛІЧ, INPLUS, BAKENBARDY, AIRSOUND, SilverTown, Ангажемент на вівторок, Kost і Роялькіт і Pompeii Brothers.

Музичний герць

Також в рамках музичної програми проходив фінал конкурсу «Музичний Герць», в якому 6 талановитих рок-гуртів з усієї України змагалися за головний приз — 50 тисяч гривень (1 місце — 25, 2 місце — 15, 3 місце — 10).

Цього року у фінал пройшли такі команди: The LAKES, Stay With Me Tonight, SankiDeda, MaximumTY, Anestezia, Octopus Ink. Перше місце виборола команда SankiDeda, друге — MaximumTY і третє — Anestezia.

Виступ рок-гуртів в перший день фестивалю — 1 червня 2018

Фіолет

Після виступу музикант, фронтмен гурту Фіолет і організатор фесту «Бандерштат» поділився своїм фестивальним досвідом і розповів про свої відчуття від даного заходу.

«На цьому фесті ми вперше і, взагалі, в глибинці області — ми вперше. Тобто, в Дніпро ми їздимо із 2011 року, а в глибинці ні разу не були. Мені тут страшенно сподобалося по атмосфері, бо я завжди намагаюся окрім, власне, безпосередньо поїздки та концерту, десь ще прогулятися, вивчити місцевість. Сьогодні я кілометрів 15 тут вдень намотав, коли була можливість. І страшенно радий, що вдалося собі таку місцинку відкрити. (посміхається)

Щодо сьогоднішнього виступу, дуже мало людей. Я вже не пам’ятаю, коли ми перед такою кількістю виступали. Але питання кількості — це завжди питання лише кількості. Я дуже радий, що вдалося відкрити для себе новий фест. А кожен новий фест — це нова публіка. Познайомилися з організаторами. Врешті решт, просто приїхали сюди. Публіка, на мій погляд, дуже гарно нас підтримала. Були і люди, я думаю, які нас вперше побачили і фани, які наші пісні підспівували. Я задоволений. Хоча розумію, що ми давно виросли з майданчиків для такої кількості людей. (посміхається) Але мені нормально, це при тому, що я ніяких препаратів не вживаю. (сміється)

Я хочу побажати фесту розвитку. Розвитку комплексного. Кожен фестиваль, як стартап і як ініціатива, буде супер успішний тільки тоді, коли люди будуть готові платити гроші за це. Тобто, я не великий шанувальник ідеї безкоштовного входу на заходи. Хоча я організатор Бандерштату і ми перші кілька років теж мали бесплатний вхід на фестивалі. Але з часом зробили платний вхід. Відсіяли, умовно кажучи, лівих людей. Почали формувати здорове середовище тих людей, які розуміють куди вони їдуть, чого вони їдуть і так далі. Але, загалом, це прекрасна ідея, тому що на Сході України не так багато подібних заходів. І, можливо, тут свій якийсь шлях еволюції фестивального руху і т.д. І, можливо, потрібні роки, щоб сформувати цікавість і тягу до подібних заходів і тоді помаленьку привчати їх платити за них. Тому я бажаю чим більшої кількості відвідувачів, чим більше крутих артистів, сцен, звуку і відомості в межах України».

VIDVERTO

Після виступу фронтмен гурту VIDVERTO Євген Назарук розповів про свій творчий шлях на фестивалі і поділився своїми враженнями після виступу.

«В мене таке враження, що я на фесті якийсь старожил. Я був тут тоді, коли в мене ще навіть гурту не було… Я приїздив сам з акустичною гітарую, тут було абсолютно небагато людей. Я пам’ятаю ще, що після мене виступав гурт Тінь Сонця. Я був вражений, мені сподобалось. Мене так довго везли сюди, я вийшов, кайфонув і мене відвезли назад. Наступного разу ми виступали з бандою, змагалися у «Музичному Герці» і посіли третє місце. Це було рік тому. Ну, і сьогодні ми вже, як почесні гості тут. (посміхається)

Фест, взагалі, класний, мені все подобається. Я впевнений, що наступний день буде ще більш класний і гарячіший. Фест — це свято для нашої Східної і Південної України. В нас їх у більшості немає. В Маріуполі є якийсь маленький, а в більшості Київ і туди далі на Захід. Це єдиний, підкреслюю, безкоштовний фест. Дякую Юрію Березі за те, що займається, за те, що фірми нам привозить. Публіка класна, підлаштували звук, качнули. Кльово!

Бажаю фесту не зникати. Добре, що він є, що він такий. Фест — це зусилля, організація багатьох людей. Знімаю капелюха. Бажаю — просто існувати, йому навіть не треба ставати кращим. (сміється) Добре, що він є і класно, якби він був, принаймні, в такому форматі. Але, звісно, зростати! Нехай зростає. Тільки вперед!»

 

НАТОЛІЧ

Фронтмен гурту НАТОЛІЧ Костянтин Рафальський поділився своїми емоціями щодо фестивалю і виступу.

«Вперше ми виступали тут в позаминулому році, у 2016. Фестиваль зростає, організатори молодці. Ще багато чого є попереду, але вже багато й лишилося позаду.

Сьогодні перший день, він завжди важкий, але зараз сіло сонце і народу стає більше. Перший вечір, я вважаю, вдався. А як пройшов фест — це покаже третій день. (сміється)

Щодо побажань фесту, то треба вміти слухати публіку, яка до тебе приходить і музикантів, які виступають. Якщо вдасться зробити так, щоб усім на фесті було добре, то із кожним роком він буде ставати кращим. Ось і все!»

Відзначимо, що Kozak FEST-2018 — це найбільший етно-рок фестиваль центральної України. Kozak FEST традиційно присвячений перемозі Богдана Хмельницького і об’єднаного війська запорізького і кримсько-татарського над Річчю Посполитою в битві під Жовтими Водами.

Також ми дізналися думку гостей фестивалю про сам захід.

«Меня зовут Александр, я из Днепра. Фестиваль замечательный, шикарная атмосфера, вид замечаельный, лайн-ап очень крутой. При том, что все группы украинские и это замечательно! Даёшь рок!!!» (улыбается)

«Привет, меня зовут Эля, я из Вольногорска. Я здесь впервые, долго не решалась приехать, но это круто и классно. Очень весело, аккуратно, всё красиво! Мы с детками счастливы. Спасибо!» (улыбается)

«Привет, мы Лиза и Аня, мы приехали из города Вольногорск. Нам здесь очень классно!» (улыбаются)

«Мене звуть Ольга, я з Дніпра. Насправді, дуже гарний початок фесту. Він наповнений енергією, драйовом, справжнім козацьким духом. Думаю, в другий і третій день буде ще краще, ще більше гуртів і людей, бо після робочого дня поки їх небагато. Тож, чекаємо продовження!» (посміхається)

Більше фото шукайте на нашій сторінці в Facebook.

Автор: Аліна Миронова

Фото: Міха Кісенко

One thought on “Звіт: Kozak FEST-2018 | с 1 по 3 червня 2018

  1. Уведомление: Нужно пойти: KozakFEST-2019

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *