Єгор Грушин: «Мене надихають саме життя та власні переживання»

Неокласичний піаніст та композитор Єгор Грушин відправляється в тур по Україні «Together». В рамках якого музикант завітає і у Дніпро. Концерт відбудеться 13 жовтня у Дніпропетровській Філармонії. Перед туром ми поспілкувалися із Єгором про музичні вподобання та його программу «Together», яку вони виконають з Роксоланою Грушиною.

Як саме ви обрали фортепіано, як свій інструмент?

Насправді я не обирав. Коли поступав у музичну школу, мав бажання грати на саксофоні, але вже на прослуховуванні мене переконали піти на фортепіано. Можливо побачили якісь здібності, може по іншій причині. Але в будь якому разі я не жалію, що так сталося.

А коли зрозуміли, що хочете не тільки грати музику, а й створювати її?

Вже після закінчення школи я зрозумів, що у мене виходить реалізовувати свій творчий потенціал в написанні музики. Я навіть залишив університет, щоб повністю займатися лише цим.

Наскільки складно писати музику на замовлення, наприклад, для кінострічок? Чи це всеодно тільки від натхнення?

Я беру лише ті замовлення, де відчуваю, що можу зробити щось дійсно вартісне. Мені повинен бути до душі той продукт з яким я маю працювати. Якщо у мене є якісь сумніви стосовно того, чи подобається мені ідея, історія, яку я маю передати в музиці — я не берусь за такі проекти.

Зараз ви вирушаєте в тур Україною, розкажіть про програму, яку везете містами.

Цієї осені ми презентуємо програму «Together», яка зроблена для роялю та віолончелі. Коли я виступаю з оркестром, чи квартетом — то вони є супроводом до мого інструменту, а в цій програмі – це два рівноцінні інструменти, які доповнюють одне одного. Від цього і назва «together», що в перекладі означає «разом». Як в особистому житті, так і на сцені ми доповнюємо одне одного, є партнерами, підтримкою одне одного. Це і є ідеєю всього туру. Спеціально для цієї програми створювались нові аранжування вже відомих творів. А також ми плануємо виконати кілька композицій, які будуть записуватись для нового альбому.

Інструментальна та класична музика все ж, на вашу думку, менш популярна?

Так, це правда. Проте це не означає, що вона не має свого слухача. Насправді, дуже багато людей люблять таку музику. Просто люди не так часто її чують по телебаченню чи радіо. Інструментальна та класична музика для радіо та телебачення є «не форматом». А популярних програм для такої ніші, на жаль, не має в Україні на разі.

Яку музику полюбляєте ви?

Я люблю як сучасну класику так і рок музику. У мене все залежить від настрою, він буває дуже контрастним.

Що вас найчастіше надихає на створення своєї музики?

Мене надихають саме життя та власні переживання. Іноді це також може бути і несподіване натхнення, яке неможливо описати словами. Зате можна прослухати потім. (посміхається)

Відчуваєте, що українці стали більш готові до музичних експериментів?

Я би не назвав свою музику експериментальною. Вона навпаки дуже проста і зрозуміла кожному. Особисто я не є фанатом чогось занадто екстравагантного та незрозумілого, але це теж є творчістю і займає свою нішу. Експериментальна ж музика і в Україні і за її межами є для дуже вузького кола слухачів.

Що, можливо, хотіли б спробувати у музиці?

Наразі я все, що хотів – вже спробував. Зараз треба просто рухатись вперед і кожний наступний альбом робити кращим за попередній. Десь так воно і виходить, оскільки у мене більше життєвого досвіду, відповідно і моя музика трансформується, стає більш зрілою.

Найближчі музичні плани? Що перше зробите після туру?

Після туру я буду увесь в роботі, сідатиму за написання нового альбому. Наступної весни концертів у мене майже не буде, або і взагалі не буде. Я повністю планую поринути у творчий процес. Для цього потрібен час і щоб нічого не відволікало. А восени 2018 я планую презентувати свій 5-й альбом.

Автор: Аліна Миронова

Фото: з архіву музиканта

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *