VIDVERTO: «Нехай кохання буде у кожному серці»

Гурт VIDVERTO із Дніпра вже традиційно збира усіх на День закоханих. Вони грають свою лірику та потужні пісні у тендітному акустичному звучанні. І цей вечір дійсно сповнений романтики та магії.

Перед концертом ми поспілкувалися із фронтменом Євгеном Назаруком на тему кохання, романтичних подарунків та натхнення від любові.

Ваш концерт відбувається вже другий рік 14 лютого, тому пропуную поговорити на цю тему.

Про кохання? Давай. (посміхається)

Що взагалі в твоєму розумінні “кохання”?

Кохання, саме слово українське, передбачає почуття. Бо слово любов, воно всеохоплююче. А кохання — це пристрасна любов до протилежної статі. (посміхається) Чоловіка до жінки. Хоча… Час іде вперед і які там будуть варіанти я не знаю. (сміється)

Це європейський варіант.

Так, апгрейд. (сміється)

А який твій найромантичніший вчинок у житті?

Мені соромно визнати, але я не дуже романтична людина. Я із тих лінивих мужиків. От чесно, ця історія суто про мене. Просто у музиканта всі його історії навколо музичник подій, із цим повязані. Моя історія така, що я прийшов давно-давно до своєї дівчини із минулого життя, сів на диван, такий вбитий сиджу. І вона так здалеку заходить, питає у мене: “А що ти завтра робиш?” А якажу: “Ой, завтра рєпа” і сиджу не думаю ні про що. А вона така дивиться: “Ага, ти забув”. А я забув, що у неї завтра День народження. (сміється) Я тут же побіг за тортом і замазав питання, все класно.

А який був найромантичніший подарунок?

Я сьогодні від доньки отримав подарунок. Я от дуже рідко буваю чимось вражений. А сьогодні від доньки отримав такий величезний, формату А3, малюнок мене і напис: “Папина валентинка”. І як дитина може намалювати, схематично, у мене щічки є, чубчик проглядається. Це от доволі було мило. Мені подобається. Я дуже люблю “special one” речі, не ті, які можна купити в магазині, а ті, які зроблені. Коли мені подарують щось, зліплене своїми руками. Мені дуже цінно, мені подобається. Це такі унікальні речі, я такі люблю. (посміхається) І сьогодні я отримав такий великий подаруночок. А у відповідь дитині подарував лялечку кота. Вона мене тероризує вже давно, щоб ми завели вдома кота. Це у нас батл такий. Їй уже скоро 6, вона навчилася певним жіночим маніпуляціям. І сьогодні я подарував їй цього іграшкового кота — сертифікат не те, що ми таки заведемо кота. (посміхається)

А наскільки важливо музиканту бути у стані закоханості, як ти вважаєш?

Без цього взагалі нічого не буває. Я хочу сказати, що музикант і всі ці рєбята талоновиті, я дивлюся на цього Сергія Бабкіна, він же не адекватний. (сміється) Ці всі люди, музиканти, їм потрібно щось, якийсь допінг, вихід в астрал. І що це може бути. І воно під час життя може приймати різні сторони. Тобто, іноді тебе тримає і спонукає на щось кохання, якась пристрасть, може навіть якийсь роман. А іноді це наркотики і все, що завгодно. Може якийсь екстрим, виживання. Ми зараз коли в тур зараз будемо скоро катать, у нас виживання почнеться. Воно теж іноді надихає. Все, що завгодно. Тобто, потрібно себе з ніг на голову перевертати, для того, щоб зтрушувати себе, як пісочний годинник. Тоді в голові щось бринить і можна хапати із повітря ці думки. Класти їх на ноти, на папір слова.

А тебе частіше надихає щасливе кохання, взаємне чи історії виникають, коли є щось не розділене?

Я скажу, що я усвідомлюю себе і нашу творчість, і у нас дуже багато сумних пісень. Навіть, от зараз на другому плані пролунала пісня “Не дай мені піти” — сумна пісня. Я хочу, щоб у нас було більше позитивних. Ми зараз готуємо матеріал, у нас вийде, ядумаю, через два тижні, а то й менше, збірка, то міні-альбом. Там будуть більш рокові речі, він буде більш мінорний, більш сумний. А той альбом, який ми хочемо зробити своїм повноцінним лонгплеєм, на осінь, там буде дуже багато позитивних пісень. Мені хочеться, я так бачу. І ми не обирамо те, що ми пишемо. Ми такі, які є. (посміхається) І наші пісні — це проекція нас. І сказати, наприклад, які пісні є більш вдалі. То вже люди обирають, які вдалі. Ти сам себе не обираєш. Я думаю, що може і Васільєв із Спліна так би хотів написати щось позитивне, мажорне, цілий альбом. Але Сплін є Сплін. (сміється)

Якраз наступне питання про те, що в вашій творчості кохання — це основа. Ти частіше пишеш про свої історії чи щось абстрактне?

Та все підряд. От ми поговорили трішки раніше про натхнення, мають бути якісь події, люди, які тебе надихають. А те, що домальовує твоя уява, чи це може виринути із тебе з минулого. Або взагалі можно намалювати якусь історію. Якщо чесно, все ж більше надихають якісь події з життя. Ти можеш робити інтерпритації якісь, але все ж більше має з тобою щось відбуватися. Можливо, частіше такі непрості у музикантів бувають долі, тому що треба, щоб щось відбуваолося, тоді ти маєш за що чіплятися.

У вас уже виникла традиція робити концерти на 14 лютого. Можливо знаєш такі історії, коли саме на ваших концертах зароджувалося кохання?

Якщо згадати минуле 14 лютого, то хлопець освідчився дівчині в коханні і зробив пропозицію одруження. Сподіваюся, що вони сьогодні будуть. (сміється) Так, це було рік тому. Нас навіть запросили на весілля. І наш клавішник і барабанщик були присутні на тому весіллі. А решти команди не вийшло бути на тому весіллі. Так, VIDVERTO — поєдну серця. Чом би й ні? (посміхається)

Якщо б заради кохання довелося піти на жертви, на що був би готовий?

Якщо про музику, то я б її не кинув. (сміється) Я знаю, що я погана людина. І на щось заради кохання ми здатні, а на щось ні. Я знаю, що я вмію себе ламати так, як мені потрібно. А так, заради кохання, можливо, я був би на щось здатний. Можливо, у мене ще не було випадку. Я не розумію отаких фільмів, як “50 відтінків сірого”. Воно все несправжнє, такого не буває. (сміється) Там типу щось заради кохання, брєд… Я не можу дивитись, мені плюють в очі у кожному кадрі. Недавно говорили про фільми. Згадав комедію “Как бросить парня за 10 дней”, раджу подивитись. Така романтична крута комедія. Вона така справжня, щира, класна. Я повірив. І я дивився. Там якраз заради кохання, згадав в касу. (посміхається) А в щось не віриш. Не знаю, дуже важке для мене запитання.

Добре, і наостанок побажай щось читачам або дай пораду, як красиво зізнатися в коханні.

Звісно, зізнаватися в коханні треба на концерті VIDVERTO, попередно узгодивши всі технічні нюанси із участниками колективу. Щоб це не було всупереч програмі. Бо він може взяти мікрофон і сказати якусь класну промову, а потім ми про відьом заграємо і ще що-небудь. (сміється) І вона йому може й відмовити одразу після цієї пісні. А яке побажання. Кохання — це дуже велика складова нашого життя, треба мати це в собі. Для того, щоб кохати потрібна сміливість. Із того, щоб порадити. Я можу порадити бути сміливими, знаходити місце й час в серці, в душі, в собі, для того, щоб це реалізовувалось і тебе сповнювало. У нас в кожного Бог повкладав якийсь різний зміст і місію на життя. Комусь він поклав такий вантаж на плечі, щоб РОКправДУ робити. (сміється) А кому грати на гітарі. Кожному своє. Але кохання нехай буде у кожному серці, нехай знаходить кожного. (посміхається)

Автор: Аліна Миронова

Фото: Міха Кісенко

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *