Треба подивитися: фільм про фестиваль «Файне Місто»

«Файне Місто»: пандемія, потримай моє пиво.

Цього року фестиваль «Файне Місто» мав відбутись увосьме. Через пандемію організатори не змогли реалізувати свої просто таки наполеонівські плани. Але вони відзняли фільм «Файне Місто»: пандемія, потримай моє пиво», в якому затролили самі себе і чесно розповіли про усі свої факапи.

За вісім років із невеличкого концерту на декілька українських відомих рок-банд та декілька «дуже-перспективних-ноунейм-гуртів» фестиваль перетворився на дуже масштабну подію. Щороку «Файне Місто» не просто збирало на своїй території зірок світового масштабу і багатотисячну аудиторію з усіх куточків України та багатьох інших країн світу, але й значно підняло культурну цінність Тернополю, зробивши його одним з найтуристичніших міст України.

Замість втикати у стелю і страждати про гірку долю української музичної індустрії під час пандемії, організатори фестивалю Ростислав Плахцінський, Володимир Пасяка, Рустам Ергешов і Максим Черкашин вирішили зняти фільм про Файне Місто. Режисеркою фільму стала Аліса Глазко. Дівчина мешкає у Європі, тому через пандемію робота велась дистанційно і це також стало цікавим досвідом для команди фестивалю.

У своїх інтерв’ю власники будь-якого бізнесу часто довго і нудно хвалять себе і свою справу. Дивитися таке геть нецікаво. Ми пішли від зворотного: сіли та чесно і відверто розповіли про всі свої факапи. Безумовно, коронавірус — той ще факап, особливо для музичної індустрії. Але кожен фестиваль по факту — один суцільний факап, який постійно доводиться розгрібати. Тобі здається, що настав кінець світу — а потім якимось дивом проблему все одно вдається вирішити! Так що пандемія — взагалі не найстрашніше, що може статися, — коментують організатори.

У фільмі «Файне Місто»: пандемія, потримай моє пиво» ви дізнаєтеся:

  • як фестиваль «налякав дітей і вагітних жінок»;
  • як один із організаторів побився з екс-співорганізатором-дизайнером;
  • як на фестивалі відключився генератор, через що вимкнулася ціла сцена;
  • як на три тисячі відвідувачів було десять туалетів і чим це закінчилося;
  • як в перший день фестивалю в усіх гримерках не виявилося світла;
  • як костюми гурту Lordi не долетіли на фестиваль і загубилися в іншій країні;
  • як гурту Guano Apes ніде було пообідати через тернопільське весілля;
  • як вокаліст гурту Avatar втратив паспорт і його не пустили в країну!

І багато інших цікавих речей!

Організатори «Файного Міста» впевнені, що не самотні в вищепереліченому, на ті чи інші граблі наступали організатори практично всіх фестивалів, просто не у всіх вистачало сміливості в цьому признатися.

Можливо, саме наш фільм навчить когось уникнути подібних помилок у майбутньому! А ми чекаємо, коли вже зможемо зустрітися на майданчику ФМ 2021. Фестиваль триватиме цілих п’ять днів — щоб ми з вами відтягнулися за два роки одразу! Секунди до цього моменту рахує вся наша команда, в якій вже більше сотні людей!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *