Святослав Вакарчук: «Важливі речі об’єднують»

Уже традиційно День Незалежності українці відзначають на концерті одного із найпопулярніших та найуспішніших гуртів країни — Океан Елизи. Його можна дійсно назвати концертом року. Тому не відвідати цю подію було просто неможливо. Адже стати частиною такого масштабного заходу шанс випадає далеко не кожного дня.

Перед концертом Святослав Вакарчук запросив представників преси поспілкуватися на прес-брифінгу. Він розказав про сам виступ та його значимість для гурту Океан Ельзи, підготовку до нього та нові пісні, які були представлені зовсім недавно.

Всіх вітаю із Днем Незалежності нашої держави. Для нас велика честь виступати саме в цей день у столиці. Ми багато раз виступали на День Незалежності в різних містах України: у Львові, в Харкові, в Одессі. Цього разу вирішили зробити такий концерт у Києві. Тому це дуже хвилюючий момент. Що можу ще сказати. Із приємних речей зв’язаних із музикою.

По-перше, ми дуже раді, що сьогодні із нами виступає чудова українська група ДахаБраха — це гордість української музики. Для нас велика честь, що вони сьогодні виступають з нами.

По-друге, сьогодні ми будемо без даху, в прямому сенсі цього слова. Його ніхто не зірвав цей дах, ми просто його не поставили, тому над нами будуть сяяти зорі. А далі нам, я сподіваюся, будуть сяяти обличчя, посмішки, очі наших глядачів і шанувальників. Масштабна сцена над якою працювала велика серйозна україно-латвійська команда. Мені самому цікаво, як все це вийде. Несподівано виступати, коли ти не обмежений коробкою, але в цьому щось є. Слава Богу, нам пощастило з погодою і вчора, і сьогодні і завтра планується сонце. Тому що, якби був дощ це все пішло би коту під хвіст. Ми ризикнули. Бачите, деколи потрібно ризикувати для успішних проектів.

Третя річ — у нас сьогодні на концерті буде, незвична для групи Океан Ельзи, певна кількість додаткових музикантів. А саме — чудова вокальна група, яка підспівувала нам в піснях останніх, які ми записували, і «Скільки нас» зокрема. І наші друзі — прекрасна духова группа, яка буде фактично повторювати більшість партій живих, які були зроблені в студії раніше, а також доаранжеровані в інші пісні. І останнє, що я хочу сказати, це перший великий концерт, на якому я збираюся частину пісень прямо в центрі стадіону виконати сам під рояль. Подивимося, як все це вийде. В принципі, це буде виконання пісень приблизно в такому форматі, як я їх вигадую вдома. Більше того, це електронне піаніно, яке буде стояти на сцені, і є моє домашнє піаніно, на якому я придумав більшість пісень альбому «Модель», «Суперсиметрия». Так що, сподіваюся, що воно принесе мені вдачу.

Я знаю, що на цьому концерті будуть присутні майже всі, а можливо і всі учасники гурту Океан Ельзи за всю історію. І для мене це велика радість і честь. Я дуже радий, що вони тут будуть. Юра Хусточка приїхав прямо із Парижа з сім’єю. І всі інші учасники теж прийдуть. Це якийсь такий момент єднання. Важливі речі об’єднують. Також на концерті буде присутня велика кількість наших воїнів АТО, яких ми запросили свідомо. Їх буде дуже багато. Слава Богу, стадіон дозволяє це зробити. Хоча мене попросили сказати організатори, які займаються продажем квитків, що цього разу, судячи по всьому, ми несподівано для себе навіть, перевершили наш попередній рекорд за кількістю людей, які були два роки тому. Точно цифру я сказати не можу, але ви пам’ятаєте скільки було тоді — 80 тисяч +. Точну кількість ми дізнаємося після концерту, але, думаю, людей буде багато. Тому нам приємно і хвилююче одночасно. (посміхається)

Стосовно нових пісень. Як ви знаєте Океан Ельзи давно не записував альбомів. В цьому концерті ми виконаємо три нові пісні. В принципі, поки що не планується ніяких нових альбомів. Ці три пісні були написані мною під час мого перебування у Каліфорнії, коли я вчився в Стенфорді. А потім я приїхав сюди і ми їх аранжували і записали тут. Перша пісня — це «Без тебе». Друга — це «В небо жене». І третя, яку ми буквально недавно випустили, називається «Скільки нас». До речі, пісня «Скільки нас» для нас особлива, оскільки ми спеціально залишаємо ці два слова без роздіових знаків і залишаємо на вибір кожного слухача вирішити: для нього «Скільки нас» — це запитання чи ствердження. І як в будь-якій демократичній державі, особливо в тій, яка переймається виборами з ранку до ночі зараз, ми вирішили дати знайомий інтерфейс, хай всі люди визначаються. (посміхається)

Автор: Аліна Миронова

Фото: Денис Демянчук

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *