Репортаж: DniPro ГогольFest | 27-29 вересня 2019

Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва DniPRO ГОГОЛЬFEST – це можливість зустрітися з великою кількістю українських та іноземних культурних проектів у Дніпрі

За 3 дні та 2 ночі – відбулося понад 100 мистецьких подій:

  • театральні вистави;
  • перформанси;
  • музичні концерти;
  • візуальні проекти та інсталяції;
  • нічні арт-вечірки;
  • публічні дискусії та лекції;
  • кінопокази;
  • дитячі майстер-класи.

27 вересня | Відкриття фестивалю

«PRO dni PRO» – це масштабний музичний перформанс від режисера Влада Троїцького, який був створений спеціально до відкриття фестивалю DniPro ГогольFest.

Показ відбувся 27 вересня на Площі Героїв Майдану.

«PRO dni PRO» – це потужний мистецький акт, до створення якого причетні найкрутіші музиканти, актори, художники та технічні спеціалісти України. «PRO dni PRO» – це фантазія геніального аналітика сучасності Влада Троїцького на тему Дніпра, художнє відчуття міста та його майбутнього.

Влад Троїцький – український театральний режисер та культуртрегер, засновник ЦСМ «ДАХ», керівник музично-театральних проектів ДахаБраха, Dakh Daughters, NOVA OPERA, ЦеШо, засновник фестивалю сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST.

«PRO dni PRO» – це музична колаборація таких проектів, як рейв-бенд ЦеШо (TseSho aka Teatr-Pralnia) та формація NOVA OPERA. Ці два колективи засновані Владом Троїцьким і кожен сам по собі – вже дуже сильний культурний продукт, запитаний на міжнародному культурному ринку. І от останній рік Влад працює з ними спільно та створює потужні колабораційні продукти. Це гранд-події, як, наприклад, опера Nero на корабельному заводі у Маріуполі, або музичний перформанс «Сходи до…» на Потьомкінських сходах – спецподія ОМКФ 2019.

Музичний медіа-перформанс «PRO dni PRO» передає розмаїття стилів сучасного мистецтва – нового погляду на оперне мистецтво з поєднанням сучасних тенденцій в медіа-арті та віджеїнгу.

Композитори – Роман Григорів та Ілля Разумейко (Elias Spricht). Молоді, амбітні українські композитори, які протягом усього декількох років увірвалися на театральний простір зі своїм власним баченням і відчуттями музики, сцени, виконавця і глядача. Кожен з їхніх наступних творів, зроблений у співпраці з провідними театральними режисерами та музикантами формації «NOVA OPERA», виходить за межі канонів, правил і «правильності». Незмінні учасники ключових музичних подій сучасного мистецтва в Україні, засновники та організатори фестивалю «Porto Franko», що поєднує в собі чи не всі відомі напрямки сучасного мистецтва.

28 вересня | 11 питань про Україну

«11 питань про Україну» – це німецько-українська копродукція, яка створена командою Bazaar Europa, молодіжного театру в Берліні. Концепція полягає в тому, що молоді німці хочуть дослідити що таке сучасна Україна, хто тут живе, які інтерфейси, які сенси тут є?

Спільно з ГОГОЛЬFEST було ініційовано надзвичайно цікаву подорож, яка почалась в середині вересня. Група німецьких театралів приїхала спочатку у Львів, далі відвідала Київ та Харків – і потім Дніпро. Результати дослідження, знайомства з Україною – були показані саме на DniPro ГогольFest. Це була театральна постановка, як результат цієї подорожі.

Локації

Арт Сквот – вибухова суміш різних проявів сучасного мистецтва!

Понад 100 митців створили для вас унікальний простір, де кожна кімната розповідає особливу історію в контексті загальної концепції візуальної програми – «Комунікація».

Завдяки DniPro ГогольFest на базі сквоту в крутих колабораціях поєдналися виняткові, творчі та креативні особистості! У кожного гостя фестивалю була унікальна можливість особисто відчути увесь спектр емоцій, що втілили в арт-експозиціях художники зі всієї України!

Музична сцена | DZ’OB

Цей акустично-електронний колектив родом з Дніпра не тільки синтезує різнорідні жанри, але й створює свій унікальний, еклектичний звук, який розмиває межу між епохами, школами та традиціями. Прелюдії фортепіано Шостаковича зливаються з експериментальним електронним звучанням, щоб відродитися у вигляді сучасного музичного авангардизму.

У 2016 гурт випустив однойменний альбом «DZ’OB». Наступний реліз «Basement Suite» був визнаний кращим міні-альбомом України за версією відразу трьох авторитетних видань – KarabasLive, LiRoom та Muzmapa. Третій альбом «Beings for Throbbing» було презентовано наприкінці 2018-го.

Кожен виступ гурту – це музичний перфоманс, який заворожує чарами мелодій, запалює ритмами бітів, надихає та занурює слухача в унікальну атмосферу.

Більше фото на нашій сторінці у Facebook.

Автор: Аліна Миронова

Фото: Міха Кісенко

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *