Музичне досьє: KARNA

Гурт KARNA — це музиканти, що грають гуцул-метал. Вони енергійні, драйвові та сучасні. Вони передають свою музику та культуру слухачам і роблять це дуже вправно. Перед концертом у Дніпрі ми поспілкувалися з вокалістом гурту Олексієм Шманьовим та зібрали музичне досьє на гурт. 

Скільки років ви займаєтеся музикою?

Багато. В 10 років я пішов в музичну школу, а ще я грав до того, мене батько вчив. У мене батьки музиканти. Тож я ще з дитячої кроватки слухаю рок. Тобто, років 30. (посміхається)

Якими інструментами володієте?

Багатьма. Я закінчив музичне училище по акордеону. (посміхається) Взагалі, граю на гітарі, бас-гітарі, клавішах і на деяких народних інструментах, таких як сопілка. Але як граю. Потрошки, наприклад, щоб щось простеньке записати. Колись в своїх альбомах записував і домру і трохи цимбали, і бандуру. Все потроху, щоб зіграти щось простеньке. Найбільше гітара, бас-гітара, клавіші.

Розкажіть в кількох словах про учасників гурту KARNA.

Є Влад — ідейний лідер гурту. Який найдовше в гурті. Намагається це все тримати 20 років, щоб це якось рухалося і розвивалося. Останнім часом це дуже успішно виходить у нас. Він дуже талановита ідейна людина, яка в той самий час дуже складна, як всі творчі люди. Особливо мені складно з ним. Я звик, що в своїй музиці я сам лідер. І в нас з ним постійно такі конфлікти, як чорне і біле. Він в свій бік, я в свій тягну. Але якийсь результат це дає.

Паша, напевно, найдобріший, найспокійніший в колективі. Він як буфер, постійно розряджає наші конфлікти. Він давній друг Влада, вони знайомі ще з тих часів, коли я про Карну нічого не чув. (посміхається) Львів’янин, єдиний хто з нас зараз живе не в Києві.

Боб — киянин, найстарший, наймудріший серед нас. Про нього можу сказати, що якби його не бачити та, в принципі, коли й бачиш, то хочеться сказати, що хлопцю років 20, а виявляється, що він трохи старший. Я коли прийшов перший раз на репетицію в Карну, я подумав: ой, я не помилився? Мені здавалося, що в Карні всі зовсім пацани, а виявляється, що я наймолодший. (посміхається)

Скільки альбомів та пісень у гурту?

Є офіційні два альбоми, ті що записані ще до мене. Зараз, якщо я не помиляюся, ми видали 5 синглів. І третій альбом вийде буквально за тиждень. Який вже зі мною. Ми його майже закінчили. Залишилися маленькі штришки.

Якщо виділяти емоції або почуття, які передаєте зі сцени слухачам?

Особисто я намагаюся нести позитив. Вважаю себе доброю людиною, світлою. Якщо навіть це важкий рок і пісні про дідька — це всеодно у якомусь позитивному сенсі. (посміхається) Я не хочу нікому зла. Я вважаю, що навіть супер-важкі гурти, які грають, повинні цю всю агресію виплескувати на фестивалях і концертах, на сцені. Ця негативна зла енергія не має місця у житті. Я за добро. (сміється)

Мінімум і максимум глядачів, який збирали на концертах?

Мінімум, це коли поганий маркетинг і ліниві глядачі, десь 30. А максимум тяжко сказати, на фестивалях буває багато. Наприклад, на «Zaхід фесті» ми грали не на головній, а на рок-сцені. І ми виступали досить рано, коли ще було жарко. Зазвичай у такий час люди сплять і не ходять на виступи. А в нас ця вся площадка перед рок-сценою забилася повністю, вщент і там місця не було. Хочеться похвалитися, що я навіть на хедлайнерах не бачив стільки людей, як на нас цього року зібралося. Наші останні пісні роблять успіхи. (сміється)

Який портрет гурту KARNA?

Ми граємо гуцул-метал. Це сучасні, модні, цікаві гуцули. (сміється) Хоча я, насправді, не гуцул, я киянин. Але я душею це розумію і намагаюся якомога більше це передавати і відчувати. І передати людям цю культуру і показати, що хорошого в цьому є. Тому, саме головне, що ми не любимо цю шароварщину. Ми сучасні, ми молоді, ми веселі. Напевно. (сміється)

Енергійні.

Енергійні. Це наша музика за нас говорить, це ясно. (посміхається)

Автор: Аліна Миронова

Фото: Міха Кісенко

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *