Музичне досьє: Біла Вежа

Біла Вежа — найромантичніший рок-гурт української сцени. Музиканти регулярно випускають нові пісні та знімають на них кліпи. А ви точно могли їх почути і побачити у талант-шоу «Х-Фактор». І якщо ви ще не чули їх музику вживу, то у вас є шанс потрапити на концерт у вашому місті, адже хлопці зараз у турі.

Скільки років ви займаєтеся музикою?

Я займаюся музикою десь з 8 класу, це років 15-16. (посміхається) Почав спочатку займатися хореографією, навіть не вокалом. Перед днем вчителя знадобився вокаліст, і в наш клас прийшли організатори свята і спитали: хто у вас найкраще співає, кого можна поставити на свято, щоб заспівали для вчителів? Наш викладач з музики сказав, що наш Максим наче гарно інтонує, хай він вивчить якусь пісню і спробує. Так у мене і почалося все, я почав вчити пісні, виступати майже на кожному святі. А потім поїхав на декілька фестивалів, як сольний вокаліст. І потім мене запросили в поп-рок групу у місті Ніжин, я сам з Ніжина.

А якими інструментами володієте?

Нажаль, я тільки трошечки вмію грати на фортепіано. Зараз вчуся грати на гітарі.

Музична освіта.

Я закінчив естрадно-цирковий коледж і академію керівних кадрів культури і мистецтв у Києві.

Охарактеризуйте в декількох словах учасників гурту Біла Вежа.

Я можу одним словом це все охарактеризувати — це величезна сім’я. Не тільки в якомусь переносному значенні, а й у справжньому. Тому що, наприклад, бас-гітарист Женя і гітарист Андрій, вони є моїми кумами, вони хрестили мого сина. І зараз у кого діти з’являються, ми одне одному хрестим дітей. Отак зв’язуємося, щоби вже нікуди не дітися. (посміхається)

Скільки альбомів і пісень у гурту?

Пісні, чесно, я навіть не рахував. Якщо рахувати ті, що вийшли в альбомах, то приблизно 30. А якщо додати ті, що ще не вийшли, то до сотні. Сотня пісень.

Якщо виділяти основні емоції, які ви передаєте під час виступу слухачу, що це буде?

Знаєте, нас іноді називають найромантичнішим рок-гуртом України. І всі, в основному, пісні, які ми зараз пишемо відносяться до теми любові, адже любов врятує світ.

Який мінімум і максимум збирали глядачів на своїх концертах?

Мінімум, це було 20-30 людей на концертах, які ми робили ще 7-8 років тому. А максимум, якщо рахувати і фестивалі, то це близько 15-20 тисяч людей. А найбільше із досягнень, із найбільших сцен, з останніх — це Atlas Weekend, ми грали у липні місяці. А в серпні ми грали на львівському стадіоні, там був фестиваль «Українська пісня», на цьому виступі було приблизно 8-9 тис глядачів.

А якщо спробувати скласти портрет слухача гурту Біла Вежа, хто це буде?

Ми намагалися провести дослідження, які люди нас більше всього слухають. І вийшло це середнє між 17-18 і десь до 40. Бувають менші прошарки це 40 років і вище, і поменші вже. Ми зараз, як кажуть, вирощуємо молоде покоління своїх слухачів. До нас іноді приходять діточки. Наприклад, у Чернівцях, до нас завітало ціле дитяче свято — День народження, там дівчинці виповнилося 6 років. Всім її друзям було також по 6-7 років. Вони просто відривалися, скакали під сценою, в них була маса емоцій. Я думаю, що вони отримали просто настільки велику порцію позитиву, що їм на цілий рік залишилось. (посміхається)

Автор: Аліна Миронова

Фото: МІха Кісенко

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *