Андрій Хливнюк: «Без музики неможливо жити»

Гурт Бумбокс зараз у масштабному турі «Голий Король» в підтримку однойменного міні-альбому. 21 жовтня музиканти виступили і в Дніпрі. В свою чергу, перед концертом фронтмен Андрій Хливнюк поспілкувався із журналістами на прес-конференції та відповів на декілька моїх запитань про музику. 

Що вас може здивувати або засмутити в музичному плані?

Мене дивує дуже сильно і засмучує музична проституція, але більше політична, повірте. А засмутити і здивувати ще? Класно, коли дивують музичні релізи, і ти кажеш: «вау!», а не очікував від колеги чи нової команди такої відкритості, такого драйву або таких сенсів в піснях. Засмучує, напевно, те, що ми всі варимося в такій маленькій каструльці, знаєте. Це може засмучувати. Якось важко розуміти, що дуже мала кількість музичного матеріалу, який курсує на досить великій території і хочеться нових імен. Засмучує, що не народжуються нові Висоцькі, Акуджави і нові Кузі з Гадюкіних кожен рік. Хотілося б такого.

А що для вас найцінніше в музиці?

Найцінніше в музиці? А як можна відокремети щось найцінніше з того, що для тебе найцінніше? Не знаю… Легкість, політ, можливо, повне відчуження від побуту. Що ще найцінніше? Вона лікує. Якщо хочете, знаєте такий жарт? «Рок-н-ролл молодит». (сміється) І ось це теж. І, можливо, можливість бачити людей в їх піднесеному стані. Коли люди приходять на концерти, вони зазвичай залишають свою чорну сторону вдома і приходять зі світлою. Це дає віру в те, що все буде добре, знаєте. Ось це теж. А в самій музиці… Якось нещодавно ми зібралися з колегами на барбекю і хтось із наших близьких спитав у Мілоша із Океану Ельзи, він також і саунд-продюсер, і композитор і дерижер: «Що таке музичний строй? Це, мабуть, щоб інструменти тримали строй у всіх тональностях?». На що він відповів: «Ти знаєш, в нашому колі не обов’язково, головне, щоб в ля-мінорі тримався». (сміється) Можливо це найважливіше в музиці. Що може бути важливо в музиці? Те, що це зовсім не важливо і це надважливо. Колись Джо Кокер сказав, що без блюзу світ був би просто чорно-білим. Я з ним погоджуюсь. Без музики неможливо жити, мені особисто. Я не уявляю собі світ в якому немає музики. І чи це важливо? Для когось це абсолютно неважливо.

Що важливіше, на вашу думку, для музиканта: харизма чи професіоналізм?

Одне без одного — ніяк. Не можна з кам’яним обличчям грати AC/DC. Навіть, якщо ти супер-круто це робиш. Як це?! (посміхається)

Автор: Аліна Миронова
Фото: Міха Кісенко

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *